Institute History

Навчально-науковий інститут інформаційних технологій і механотроніки створений з ініціативи ректора, доктора економічних наук, професора, Заслуженого працівника освіти України, лауреата Державної премії в галузі науки і техніки Онищенка Володимира Олександровича в 2017 році на базі електромеханічного факультету та факультету інформаційних та телекомунікаційних технологій і систем.
Електромеханічний факультет заснований у 1992 році на базі Полтавського інженерно-будівельного інституту. Ініціатором та організатором створення факультету був видатний вчений, доктор технічних наук, професор, заслужений працівник вищої школи України Олександр Онищенко.
Факультет інформаційних та телекомунікаційних технологій і систем у ПолтНТУ був створений у 2008 році з ініціативи ректора Володимира Олександровича Онищенка.
Науковий потенціал

Кількість науково-педагогічних працівників інституту складає 125 осіб, з яких докторів наук 13, кандидатів наук 62.
Зараз тут освоюють знання та вміння більше 1400 студентів з Полтавської та інших областей України за сучасними напрямами підготовки. Наукові дослідження на кафедрах інституту здійснюються за такими напрямами: “Інтелектуальні інформаційні та інформаційно-аналітичні технології”, “Телекомунікаційні мережі та системи”, “Технології та засоби математичного моделювання”, «Моделювання та дослідження технологічних процесів і машин як об’єктів керування з визначенням у просторі станів їх спостережуваності та керованості«, «Синтез і аналіз систем автоматичного та автоматизованого керування на базі методів оптимізації, розпізнавання образів, ідентифікації й адаптації, а також алгоритмів координації, нечіткої логіки і сценарного управління"
Співпраця

Кафедри інституту беруть активну участь у науково-технічній співпраці з провідними науково-дослідними установами, навчальними закладами та підприємствами промисловості, а саме: Інститутом фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова, Національної академії наук України, Інститутом проблем математичних машин і систем Академії наук України, Інститутом електроніки та зв’язку Української Академії наук національного прогресу, Державним університетом телекомунікацій, Полтавською філією ВАТ «Укртелеком». Інститут є членом навчального комплексу «Інфокомунікації», який об’єднує провідні вищі навчальні заклади за напрямом «Телекомунікації». Підписано угоду про створення на базі інституту локальної мережевої академії «Cisco».